День 1. Солодкий реванш Вередиби
Відкрив лік українським медалям у Поречі Олег Вередиба. Після двох переконливих перемог над господарем змагань Ніколою Зоротовичем та Ліором Рафаіловим з Ізраїля, у чвертьфіналі на 19-річного дніпрянина очікував старий знайомий Амрах Салімлі. Вони двічі зустрічалися по кадетах і обидва рази перевага була на боці представника Азербайджану. Ось і цього разу останній повів, заробивши на другій хвилині бал своїм коронним прийомом - сеойнаге. Проте досить швидко учень Юрія Пирога і Миколи Катриченка зрівняв рахунок, а коли залишалося близько сорока секунд до кінця, виграв боротьбу у партері і утримав опонента на іппон.
«Наздоганяти» довелося Вередибі і у півфіналі, де йому протистояв на той момент чинний чемпіон Європи і бронзовий призер чемпіонату світу серед юніорів Саліх Йілдіз. Але не минуло й двадцяти секунд після того, як турецький дзюдоїст заробив вазарі, як українець ефектним кидком через голову поставив йому шах і мат! Фінал пройшов за рівної боротьби і долю золота вирішило за 45 секунд до кінця основного часу одне єдине «вазарі» росіянина Хетага Басаєва.
День 2. Бліц-кріг Бубиря
Артем Бубир усі чотири сутички на шляху до фіналу завершив достроково. Лише сорок секунд знадобилося 19-річному дніпрянину для того, щоб оформити першу перемогу над румуном Давідом Мітраном. Три хвилини і два кидки - аби залишив татамі господар чемпіонату Ален Вучін. У чвертьфіналі учень Артема Блошенка і Сергія Сінілова, провівши впродовж хвилини дві результативні атаки, так само декласував швейцарця Орельєна Бонфероні. А у півфіналі годинник ледь встиг відрахувати 16 секунд, як українець притис лопатками до татамі чемпіона світу і Європи серед кадетів (2019) Адама Копецкі з Чехії. На жаль, у фіналі у схожій ситуації опинився він сам, вже на першій хвилині потрапивши у шиме-ваза чинного віцечемпіона світу серед юніорів росіянина Давіда Карапетяна.
День 3. Важкі медалі Балєвського і Булавіної
Киянин Євгеній Балєвський розпочав турнір з блискавичної перемоги (за 14 секунд) над Джамалом Фейзієвим з Азербайджану. Після чого у нього була дуже напружена сутичка з бронзовим призером кадетського ЧЄ (2018) Войчехом Кордяліком з Польщі. Учень Віталія і Сергія Дубров, маючи два шидо в пасиві, за вісім секунд до кінця основного часу зумів заробити вазарі, яке і відкрило йому шлях у фінал. Там на нього чекав дуже грізний суперник - бронзовий призер юніорських ЧЄ і ЧС, переможець ЧЄ U-23 (2019), який вже мав досвід участі в Grand Slam Ріхард Шипоц. На третій хвилині угорець за допомогою уті-мата-макікомі заробив бал, який виявився для нього золотим.
П’яте місце ЮЧЄ-2019 обміняла на бронзу у Поречі Руслана Булавіна з Дніпра. Поступившись у чвертьфіналі росіянці Елісі Старцевій, у втішному турнірі вихованка Віталія Харламова і Яна Саркісянца вже свого не віддала. Спочатку не залишила шансів бронзовій медалістці кадетського ЧЄ (2019) італійці Асі Тавано, а потім у наднапруженій боротьбі перемогла, і, таким чином, зрівняла рахунок в очних зустрічах з чемпіонкою світу серед кадетів (2017) та ще й господаркою татамі Хеленою Вуковіч. У кожної спортсменки вже було по вазарі, коли на третій хвилині українці вдався ще один (цього разу вирішальний) кидок.
Втрачені шанси і набутий досвід
Ще двоє українських дзюдоїстів потрапили до втішного турніру у Поречі. Анастасія Чижевська (до 57 кг), дебютуючи на юніорському рівні, іппоном виграла перші дві сутички проти тезки Сокірянської з Латвії і австрійки Лізи Грабнер, до речі, бронзової медалістки кадетського ЧЄ-2018. Проте не змогла впоратися з майбутньою віцечемпіонкою Європи Орфелі Велоцці з Франції. У першій сутичці втішного турніру наша спортсменка не дозволила більш досвідченій суперниці з Угорщини Андреа Карман провести жодної результативної атаки. Проте й сама не змогла заробити бодай бал. І долю поєдинку вирішило третє шидо, яке українка отримала на четвертій хвилині «голден скор».
Тимур Валєєв (до 90 кг) стартував у Поречі з впевненої перемоги іппоном над Сімоном Сулла з Есттонії. Вазарі, яке він заробив на третій хвилині, стало вирішальним у другій сутичці з бронзовим призером ЮЧС-2019 італійцем Дженнаро Піреллі. А от у чвертьфіналі з румуном Алексом Кретом справа дійшла до «голден скор», при чому на той момент рахунок по балах вже був 1:1. Але суддя побачив в діях українця грубе порушення правил, показав йому пряме «хансоку-маке», яке позбавило його навіть шансу поборотися у втішному турнірі.
Не змогла пройти далі першого кола наша представниця у ваговій категорії до 70 кг Єлизавета Литвиненко. Проте вона стала єдиною дзюдоїсткою на турнірі, якій вдалося заробити бодай бал у сутичці з майбутньою чемпіонкою Катаржиною Собєрайською з Польщі.